Szara, czarna czy biała? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które zdecydowało się na metamorfozę łazienki. Wybór kolorystyki oraz mebli łazienkowych to nie lada wyzwanie. O czym należy pamiętać, gdy wybieramy zestaw mebli łazienkowych?

Inwestycja na lata
Remont łazienki oraz kuchni to największe wyzwanie, jakie czeka właścicieli mieszkania. Warto pamiętać, że metamorfoza tych pomieszczeń jest kosztowna oraz wymaga wiele pracy. Koniecznie trzeba zrobić to dobrze i zadbać, by meble były solidne i ponadczasowe.

Łazienka to bardzo trudne miejsce do aranżacji. Bardzo często nasze łazienki są małe, co wymaga dużej inwencji twórczej. Trzeba również pamiętać, że w łazience jest dużo wilgoci, a temperatury bardzo szybko się zmieniają. Nie można wybierać mebli, które nie sprostają tym warunkom.

Wybierając zestaw mebli łazienkowych, koniecznie trzeba postawić na solidnego wykonawcę. Wytrzymałe meble muszą być zabezpieczone lakierem poliuretanowym, dzięki temu wilgoć nie będzie problemem.

Warto również zwrócić uwagę, jak wykonane są tylne ścianki szafki. Nie powinny one przylegać do ściany. Skraplając się, woda nie będzie miała ujścia, co zaowocuje pleśnią, która po kilku miesiącach użytkowania pojawi się na „plecach” szafki. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, które ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Kolor i styl
Bardzo ważnym elementem wystroju łazienki jest określenie stylu, który podoba się mieszkańcom.

Zestaw mebli łazienkowych nowoczesnych musi być prosty i surowy. Dekoracje, uchwyty czy ozdobne elementy nie są mile widziane. Warto jednak postawić na meble łazienkowe, które wykonane są z błyszczącego materiału. Dobrze oświetlone meble będą wyglądały wyjątkowo.

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, warto wybrać zestaw mebli łazienkowych w kolorze białym, szarym lub naturalnego drewna. Koniecznie jednak trzeba pamiętać o jasnej kolorystyce. Łazienki skandynawskie są przytulne i przyjemne. Meble są delikatnie frezowane, mają ładne i subtelne uchwyty.

Łazienka retro to klasyka nadgryziona zębem czasu. Jej aranżacja to wyjątkowo trudne zadanie. Należy umiejętnie połączyć wzornictwo sprzed lat z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest to duże wyzwanie.

Zestaw mebli łazienkowych w stylu retro powinien być wykonany z litego drewna. Zdobiony, wzbogacony o eleganckie detale, które tworzą niesamowity klimat. W łazience retro sprawdzi się również kredens znaleziony na pchlim targu i odrestaurowany. Nie można również zapomnieć o wannie, która koniecznie musi być wolnostojąca. Bateria, która jest czarna lub wykonana z mosiądzu, dopełni stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.