Szczotki uszczelniające mają zdecydowanie więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wspomniane produkty z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Gdzie można wykorzystać ich funkcje?

Odpowiednie zabezpieczenie bramy garażowej

Niewłaściwie uszczelnione bramy garażowe mogą przyczynić się do sytuacji, w której wiatr będzie wdmuchiwał do środka kurz czy liście. Użytkownicy będą mieli tym samym ogromne problemy z utrzymaniem porządku w danym pomieszczeniu. Świetnym rozwiązaniem może być przymocowanie szczotki uszczelniającej do dolnej części drzwi garażowych. Godny uwagi jest fakt, że na rynku dostępne są obecnie produkty posiadające włosie o długości 2 cm.

Zagwarantowanie prywatności przy furtce ogrodowej

Jak wiadomo sąsiedzi uwielbiają zaglądać przez ogrodzenie. Bardzo duża liczba osób z tego powodu podejmuje decyzję o ograniczeniu widoczności. Ogromną popularnością cieszy się żywopłot. Użytkownicy bardzo często nie wiedzą, co dokładnie zrobić, gdy w płocie będzie znajdował się prześwit. Warto wykorzystać szczotkę uszczelniającą. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem nie powinna mieć większych problemów z montażem.

Ochrona przed kurzem w witrynach

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się witryny. Należy jednak mieć świadomość, że przez drobne szczeliny do środka może dostać się kurz. Godny uwagi jest fakt, że omawiany produkt będzie w stanie wypełnić puste przestrzenie.

Szczotki uszczelniające można wykorzystać do przepustu kablowego

Przepusty kablowe można coraz częściej dostrzec w nowych meblach. Zadaniem tego rozwiązania jest poprowadzenie kabli do źródła prądu bez pozostawiania pustej przestrzeni między ścianą, a szafką. W zdecydowanej większości przypadków będą to wycięte otwory w blatach mebli. Oczywiście producenci zadbali o ich zabezpieczenie plastikową ramką, by kurz nie dostał się do wnętrza szafki. Produkt ma jednak pewną wadę.

Należy mieć świadomość, że gdy w otworze będą znajdowały się kable, przykrywka nie będzie miała możliwości wykonać efektywnie swojej pracy. Wspomniany problem dostrzegli projektanci, dlatego w droższych przepustkach można dostrzec odpowiednio zaprojektowane szczotki. Nie ma konieczności wymiany mebla w celu właściwego zabezpieczenia go przed kurzem. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie szczotki uszczelniającej, która będzie zamontowana przy pomocy taśmy samoprzylepnej. Rekomendowane jest postawienie na model z dłuższym włosiem znajdujący się w ofercie sprawdzonego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.